Ürünler / Cihazlar


Nano-teknoloji ve Mikro akışkan Sistemlerle Tasarlanmış, Entegre ve Otomatize Yeni Nesil Biyosensör Cihazları

 

Biyoelektronik Cihaz ve Sistemler Laboratuvarı ekibi tarafından geliştirilen cihazlar, yerinde tespit sağlayabilen ve hızlı sonuç veren yeni nesil biyosensör cihazlarıdır. Çip üstü laboratuvar teknolojisi kullanılarak tasarlanan cihazlar, tamamen otomatik ve uzman yardımı gerekmeden kullanılmaktadır. İlerleyen teknoloji ile minyatürize edilen taşınabilir cihazlar aynı zamanda tek kullanımlık kartuş ve aparatları ile hastaya özel teşhis sağlamaktadır. Gerçek zamanlı ölçüm sayesinde laboratuvarlarda saatlerce yapılan testlerin aksine 15-20 dakikada istenilen örnek tayin edilebilir. Sağlık, gıda, çevre ve biyo-güvenlik uygulama alanlarında yapılan çalışmalarda alınan hızlı ve doğru sonuçlar MiSens ® ve BiSens cihazlarının alan portföyünün artırılabilir olduğunu göstermektedir.

 

MiSens ® I: Taşınabilir, araç içinde veya masa üstünde kullanılabilir tamamen otomatik tanı cihazı. Piyasada bulunan cihazlarla karşılaştırıldığında; tamamen otomatik olan ve çok farklı testlerin yapılmasına olanak veren en küçük (15 x 25 x 20 cm) biyosensör cihazıdır. Cihaz üzerindeki ekran veya tabletteki cihaz kontrol yazılımı sayesinde minimum eğitim ile kullanılabilecektir.

 

 
 
BiSens I: Elde taşınabilir (15 x 30 x 10 cm), uzman kullanıcıya ihtiyaç duyulmayan, kartuş sistemi ile laboratuvara gereksinim duyulmadan yerinde tespite olanak sağlayan biyosensör cihazıdır.

 

 
 
Sarılık Ölçüm BElirleme Cihazı: Biyoelektronik Cihaz ve Sistemler Laboratuvarı kapsamında oluşturulan multidisipliner bir ekip ile,

• Yazılım, donanım ve optik mimarisi %100 özgün
• Rutin olarak kullanmaya uygun
• Tamamen otomatik çalışan
• Kablosuz olarak hasta kayıtlarına sonuç aktarımı yapabilen
• Yeni doğan bebeklerde deri üzerinden optik ölçüm ile sarılık testi yapabilen
• Bebeğe zahmetsiz ve acı çektirmeden hızlı müdahelenin sağlanabildiği
• Optik sarılım / bilirubin ölçüm cihazı (SOBE) geliştirilmiştir.